Forum Wielkiego Królestwa Nacji Balarn

Forum Wielkiego Królestwa Nacji Balarn


#1 2006-12-16 20:20:45

Kuntakinte

Król

2528102
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 438

Propozycja wojny

Kołacze mi się po głowie od pewnego czasu pewien pomysł. Nasz sojusz od długiego czasu znajduje się na 5 m-scu i ani w góre ani w dół. W związku z tym myślałem o tym aby wypowiedziać wojnę sojuszom które bezpośrednia z nami sąsiadują w rankingu (Domowe Przedszkole, Dzikie Koty, Tomorrow Never Dies). Przez "wypowiedzieć wojnę" mam raczej na mysli długą serię ataków na wspomniane haremy, niż oficjalne jej wypowiadanie (myślę, że tak byłoby dla nas korzystniej). Dzięki temu umocnili byśmy naszą pozycję wśród sojuszy. Czekam na opinie Rady i jeśli pomysł zostanie zaakceptowany to przedyskutujemy strategię. Proszę, aby w miare możliwości wypowiedzieli się wszyscy członkowie Rady.

Offline

 

#2 2006-12-16 20:59:43

kozmirz

Członek Rady Starszych

7334793
Skąd: Bieruń Nowy
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 343

Re: Propozycja wojny

NO jestem też zdania ze takie rozwiązanie zaatakować jak gdyby nigdy nic jest bardziej korzystne, zawsze mnie wkurza jak leci jakiś mecz w TV a cała prasa i zawodniczy chuczą "Niech nas nie zlekcewarzą przed najbliższym spotkaniem" a niech se lekcewarzą skoro moze to sie przyczynić do zwycięstwa.
Ja natomiast teraz raczej rzadko wchodze na forum i do haremu bo mam zwalony sprzęt i sie co chwile zawiesza a potem nie chce sie włączyć wogóle. Jeszcze nie jestem dyspozycyjny.

Offline

 

#3 2006-12-17 08:27:46

MC Koper

Król

6980476
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 509

Re: Propozycja wojny

Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł! Sojusz Tomorrow Never Dies odpada dla mnie, gdyż jest tam mój kumpel Kempa, z którym mamy pokój! W ogóle nikt mnie nie atakuje z tego sojuszu ani ja ich! Wojna z "sąsiadami" w rankingu może też nam przynieść dodatkowe kłopoty i dodatkowych wrogów, a poza tym Ci co mają najmniej punktów w sojuszu przeważnie przez takie wojenki cierpią. Jest jeden plus takiej wojny: jest szansa na rozruszanie (nie tylko militarne) w sojuszu. Osobiście ostatnio mam też mało czasu, bo mnie nie ma w domu (robota na wyjeździe, która potrwa chyba do lutego, a to oznacza, że tak na prawdę to mam tylko co drugi weekend wolny Takie jest tylko moje zdanie.

Offline

 

#4 2006-12-17 10:19:42

Eryk Wiking

Duch Wielkiego Księcia

Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 144

Re: Propozycja wojny

Ja także jestem przeciwny wojnie. Kiedys byłbym jak najbardziej za, bo to zawsze dodaje motywacji do gry i ciekawiej się robi na pustyni, ale:
- nikt nas nie atakuje, (przynajmniej mnie ), od miesiąca nie byłem w schronie
- wojna sprowadzi sie do tego, że bedziemy budować masę jednostek artylerii, które będą ginąc w bezsensownych (losowych) walkach
- nasze częste ataki szybko zostaną odkryte i przeciwnik zorientuje się w naszych działaniach. Skutkiem tego będzie ofensywa przeciw nam. Zarówno dzikie koty jak i TND maja nad nami przewage technologiczną: samoloty do rozbicia armii graczy powyzej 7 poziomu a tych do 7 poziomu wystrzelaja bombardami. Moim zdaniem mamy nikłe szanse na zwycięstwo w wojnie z nimi. Atak na Domowe Przedszkole jakoś mi nie pasi. Nawet nie wiem, gdzie oni są.
- Koper i Kozmirz nie mogą aktywnie uczestniczyć w wojnie, Lisu stracił niedawno większość swych wojsk a ja mam obecnie tylko 50 karabinierów. Pewna armię ma jeszcze Świderkowa, ale wątpię by były to siły liczące się na pustyni. W najlepszym wypadku (jakbym jednak poświęcił żelazną rezerwę synów na artylerię) WKNB miałoby jedną dobra armię (Kuntakinte), jedną średnią (moja np. 50 Kar. i około 40 Bazyliszków) i dwie przecietne (LIsu i Swiderkowa), które byłyby wzglednie aktywne. Moim zdaniem to odrobine za mało by walczyć z silnym sojuszem.
- wojna oparta na artylerii byłaby piekielnie nudna. Wyobrażcie sobie, że aby dopaść wroga armie wasze wojska maszerowałyby 2 dni...
- o wojnie można pomysleć po wejściu w epokę samolotów, zwłaszcza jeśli frozzer wprowadzi mozliwość łączonych ataków. Ale i wtedy wojna opierać się pewnie będzie na tropieniu i niszczeniu wrogich karawan

Offline

 

#5 2006-12-17 12:54:33

lisu14

Członek Rady Starszych

Zarejestrowany: 2006-10-14
Posty: 290

Re: Propozycja wojny

40 wolnych synow.... taktyki nie zmieniam zostaje na 6 poziomie rozwoju.... robie trebuchety i egzekucje wiec moge wziasc jakis tam udział w wojnie....


[img]http://www.mfoto.pl/uploads/1240/lol_c10a7.gif[/img]

Offline

 

#6 2006-12-17 23:34:15

Kuntakinte

Król

2528102
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 438

Re: Propozycja wojny

Skoro propozycja nie uzyskała akceptacji większości Rady to odkładamy ją na później. Jeśli ktoś zmieni zdanie, stwierdzi, że jest gotowy na prowadzenie wojny, to niech da znać. Tymczasem podjęłem inne działania, aby wzmocnić pozycję naszego Królestwa i porozsyłałem wiadomości do Balaranów znajdujących się stosunkowo wysoko w rankigu, czego efektem jak na razie jest nasz nowy sojusznik Madjmadj.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl