Forum Wielkiego Królestwa Nacji Balarn

Forum Wielkiego Królestwa Nacji Balarn

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2006-11-10 14:41:35

MC Koper

Król

6980476
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 509

Inna Nacja! :(

Witajcie!
Mam taki problem! Jak już kiedyś wspominałem przed dziedziczeniem nie mogłem uzyskać syna Balarna. Próbowałem wiele razy i w końcu nawet miałem 2 synów o nacji Balarn, więc chciałem ich podszkolić, bo miałem dopiero jakieś 104 lata i oczywiście straciłem obu w walce. Myślałem, że później jeszcze jakiś dojdzie ale już żaden nie doszedł! Wczoraj wróciłem po robocie i do późna w nocy siedziałem i odświeżałem zakładkę Dziedziczenie (bo w mojej armii miałem 5-ciu niedojrzałych synów) ale niestety Dziedziczenie nadeszło szybko! Zdążyłem tylko wybrać Siraha najstarszego (mam teraz 42 lata) i z największym doświadczeniem! Chciałbym dalej zostać w tym sojuszu ale nie wiem czy mogę (bo mam inną nację). Co mam zrobić? Pozostawiam Wam decyzję o moim usunięciu z sojuszu lub pozostawieniu mnie. Pozdrawiam!
P.S. Jakkolwiek będzie Wasza decyzja - uszanuję ją!

Ostatnio edytowany przez MC Koper (2006-11-10 14:42:42)

Offline

 

#2 2006-11-10 15:10:07

swiderkowa

Mieszkaniec Wielkiego Królestwa

4166628
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 270

Re: Inna Nacja! :(

hmmmm. bylo glosno i wyraznie mowione ze nacja ma byc Balarn mysle ze miales wystarczajaco duzo czasu zby zplodzic synow no ale miales pecha. Tak czy owak ja bym byla za pozostawiemiem Cie u nas skoro tego tak bardzo chcesz i mysle ze  to nie bedzie zbyt duzy poblem dla wszytkich. ale poczekajmy na opinie innych.

zycze powodzenia:)

Offline

 

#3 2006-11-10 19:24:35

Eryk Wiking

Duch Wielkiego Księcia

Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 144

Re: Inna Nacja! :(

Sytuacja jest trudna i właściwie mamy pierwszy poważny problem w dziejach naszego Królestwa. MC Koper został Sirahem i teoretycznie powinien zostrać wykluczony z sojuszu. Tym niemniej wszyscy wiemy, że chciał on wybrać Balarna i zależy mu na pozostaniu w WKNB.

Najpierw udzielę jemu małego upomnienia: Skoro miałeś problem z synami nacji Balarn przynajmniej jednego z nich trzeba było schować. Wiadomo, że zawsze giną najsłabiej wyszkolone oddziały. Dwóch to za mało, żeby ryzykować!!!

Jeżeli chodzi o pozostanie Kopera w WKNB jestem na tak. Przede wszystkim dlatego, że nie podejrzewam go o złą wolę (specjalnie wybrał Siraha-lepsza nacja) a poza tym Koper jest jednym z graczy, którzy najdłużej są w sojuszu i należy do druzyny. Błędy się zdarzają (a Koper niewątpliwie popełnił błąd przy planowaniu dziedziczenia, miał na to wystarczająco dużo czasu) i nie należy z tego powodu nikogo skreślać. Jednocześnie trzeba jednak zastosować jakieś środki, by nie stało się to praktyką.

Najlepiej byłoby moim zdaniem napisać jakiś tekst w informacjach w którym wytłumaczylibyśmy wyjątkowość sytuacji Kopra. Wstępny szkic:
"W skutek nagłej i niespodziewanej śmierci wszystkich prawych potomków księcia Kopra tron jego odziedziczył syn z nieprawego łoża-Sirah. Syn ten, mimo iż nie należy do najwspanialszej rasy Balarnów stanął przed Radą Królestwa i poprosił o pozwolenie na objęcie włości swego ojca. Rada ze względu na czyny jego ojca postanowiła przychylic się do jego prośby. Jednoczesnie nowy książe Koper przyobiecał, że żyć będzie w zgodzie z prawami królestwa, a swego syna wychowa na prawowitego Balarna. Rada Królestwa oświadcza jednak, że inni mieszkańcy Królestwa muszą w wiekszym stopniu dbać o zapewnienie sobie godnego potomstwa, gdyż drugiego przypadku uznania dzieci z nieprawego łoża nie będzie!"

Szkic napisałem, bo akurat miałem natchnienie . Ale poważniej, czekam na dalsze wypowiedzi i uwagi(zwłaszcza króla i założyciela WKNB). Sprawa Kopra musi byc poważnie rozpatrzona. Nie możemy jednak zapominać, że to tylko zabawa i traktować wszystkiego zbyt doktrynalnie

Ostatnio edytowany przez Eryk Wiking (2006-11-10 19:26:23)

Offline

 

#4 2006-11-10 21:43:13

MC Koper

Król

6980476
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 509

Re: Inna Nacja! :(

Książę Eryku!
Masz rację! Popełniłem minimum 2 błędy:
1. Wiedząc, że pozostało mi niewiele czasu do Dziedziczenia http://www.wknb.pun.pl/viewtopic.php?id=25 (właśnie tych 2 niepełnoletnich synów było Balarnami), nie ukryłem żadnego potomka!
2. Wczoraj mogłem nie wybierać żadnego następcy (oczywiście straciłbym wówczas cały rozwój ale byłbym Balarnem).

Zaraz po dziedziczeniu pozostało mi wiele opcji, które miałem do wyboru:
1. Mogłem nic nie wspominać o zmianie mojej nacji (byłoby to niehonorowe ale może i nikt by się nie skapnął) - od razu odrzuciłem tę myśl!
2. Mogłem napisać Wam o tym i czekać na rozstrzygnięcie - tak też zrobiłem!
3. Mogłem po prostu odejść z sojuszu na czas dotąd, aż znowu będę Balarnem - to powinienem zrobić!!

Jednakże przywiązałem się do Was i ciężko jest mi opuścić sojusz ale jako człowiek sprawiedliwy i honorowy, tak powinienem postąpić i nad tym się właśnie zastanawiam!
Popełniłem błędy, za które muszę sam zapłacić!

Offline

 

#5 2006-11-10 22:31:59

swiderkowa

Mieszkaniec Wielkiego Królestwa

4166628
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 270

Re: Inna Nacja! :(

poczekaj jeszcze zobaczymy co krol powie:)

Offline

 

#6 2006-11-11 00:31:13

kozmirz

Członek Rady Starszych

7334793
Skąd: Bieruń Nowy
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 343

Re: Inna Nacja! :(

A ja powiem tak.... powiedzmy że władze miał objąć Balarn ale inny z synów jego brat bliźniak tak zazdrościł mu że w dniu przejecia władzy wdarł się do komnaty księcia z rycerzami, wygnał swojego brata na pustynię a sam przejął tron, nikt się nie spostrzegł, zachowanie nowego władcy zaczęło dopiero być zauważalne, gdy padł roskaz zwiększenia wydobycia i ilości niewolników w kopalniach, a część handlarzy została ścięta za rzekome podkupowanie u wroga .... I tak powstał Czokapik

Ostatnio edytowany przez kozmirz (2006-11-11 00:32:06)

Offline

 

#7 2006-11-11 01:10:36

Kuntakinte

Król

2528102
Zarejestrowany: 2006-10-06
Posty: 438

Re: Inna Nacja! :(

OK, wszyscu się już wypowiedzieli więc pora na mnie.

Hmm.... Bardzo cięzki orzech do zgryzienia. Z jednej strony zasady były jasne od dawna, podstawowe założenia sojuszu, było przypomnienie na stronie sojuszu prawie od początku, było wystarczająco dużo czasu aby wybrac następce Balarna i dla bezpieczeństwa go ukryć. Niestety to nie wystarczyło.

Z drugiej strony Książe Koper jest z nami prawie od początku, jest jednym z najbardziej doświadczonych i aktywnych mieszkanców Królestwa. Popełnił błąd, zanidbał kluczową kwestię dla sojuszu, ale jednocześnie zachwał się bardzo fair i od razu o tym poinformawał i oddał się do dyspozycji Rady. Doceniam to.

Mimo iż jest to bardzo trudna sytuacja jestem za tym aby został z nami i utrzymal tytuł księcia. Powiem, że gdyby był to ktoś inny z poza Rady, to pobłażania by nie było. W związku z tym, że wszyscy opowiedzili się za tym rozwiązaniem, to ogłaszam, że Książe Koper mimo swojego błędu pozostaje w Królestwie.

Dodam, że jest to pierwsza i ostatnia sytuacja tego typu. Jeśli coś podobnego zdaży się w przyszłości, ktokolwiek by to nie był, to z cięzkim sercem, ale będzie musiał zostać wykluczony z sojuszu. Bez wyjątku. Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla innych.

O sprawie nalezy oczywiście poinformować pozostałych mieszkańców Królestwa. Propozycja Księcia Eryka jest jak zwykle błyskotliwa i trafiona. Taką też wersję przyjmiemy. Zmienie tylko końcówkę, aby brzmiało bardziej stanowczo.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za opinię w tej sprawie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl